söödav joogitops

Tore tooteuudis – söödav kohvitops!

Juba aastaid on siit-sealt kuulda olnud, et töötatakse välja söödavate joogitopside retsepti. Kes püüdis oma jäätisevahvlit katta suhkruvaabaga, kes šokolaadist glasuuriga, mõni lootis läbimurret saavutada küpsisetaignast valmistatud kohvitopsiga, kuid enamasti olid katsetused alles testimisjärgus, küllaltki kallid, liiga taignased ja ebapraktilised. Nüüd on Euroopas enam kui 15 aastat kestnud testid ja arendustegevus lõpuks siiski jõudnud päris […]

Juba aastaid on siit-sealt kuulda olnud, et töötatakse välja söödavate joogitopside retsepti. Kes püüdis oma jäätisevahvlit katta suhkruvaabaga, kes šokolaadist glasuuriga, mõni lootis läbimurret saavutada küpsisetaignast valmistatud kohvitopsiga, kuid enamasti olid katsetused alles testimisjärgus, küllaltki kallid, liiga taignased ja ebapraktilised.

Nüüd on Euroopas enam kui 15 aastat kestnud testid ja arendustegevus lõpuks siiski jõudnud päris tooteni. Nii on meil rõõm tutvustada esimest masstoodanguna valmivat söödavat kohvitopsi, mis on väike ja kerge, täielikult biolagunev ja sertifitseeritud kui toiduohutusnõuetele (EÜ määrus 852/2004 16040186) vastav toode (№ 01875 / 05.09.2018).

Tootmine on sertifitseeritud ja kõige rangematele toiduohutusnõuetele vastav.

Väga maitsev kohvitops, millest võib juua nii kohvi, teed, puljongit või ka glögi, on:
* GMO-vaba ja veganitele sobiv,
* põhiliseks koostisosaks on kasulikud looduslikud kiudained (nisu),
* kuumakindel – juues ei põleta näppe,
* tootmisprotsess ja -tehnoloogia on loodussõbralik,
* talub kuni 40 minutit kuuma (kuni 85 °C) jooki, ja tops on ikka mõnusalt krõmpsuv,
* ei ole lisatud kunstlikke värv- ja magusaineid,
* suurusega 110 ml, kaal 14 g,
* sisaldab ainult 56 kalorit, ehk siis on igas mõttes tervislik amps.

Hetkel kasutatakse maailmas aastas 600 miljardit kohvitopsi ning 79% plastist, mis iial on toodetud, testib senini meie planeedi taluvuspiiri. Isegi kui ainult 1% kõigist kohvitopsidest oleks söödavad, tooks see aastaks 2050 endaga kaasa hiiglasliku positiivse efekti kõigil tasanditel:
* 5,7 miljardit liitrit vett jääb saastamata,
* 2,43 miljonit puud jääb alles,
* umbes 180 miljonit kilogrammi prügi jääb igal aastal vähemaks,
* aastas jääb tarbimata piisavalt elektrit, mis on võrreldav 20 000 majapidamisele vajaliku energiakogusega.

Loomulikult ei ole vaja lisada, et söödava kohvitopsi ümbrispaber on samuti taaskasutatav, see tõstab topsi põhja lauapinnast kõrgemale, tagades nii topsi hügieenilise puhtuse. Ümbrise saab tellida enda soovitud disainiga, et ka klientide ja külaliste loodushoidlik teadlikkus kasvaks! Koos teeme maailma paremaks!

Vaata 04.09.2019 eetris olnud ETV saadet Terevisioon, kus söödav kohvitass maitsvaks tunnistati!
Kuulus söödav kohvitops TV3 uudistes 12.09.2019.

Veel artikleid

0 kommentaari