Tikand on efektne, kindel ja kauakestev moodus logo või kujutiste tekstiilile kandmisel, see ei pleegi ja on vastupidav ka mehaanilistele mõjudele. Masintikand kantakse kas otse või embleemina tekstiilile. Pistete arv ja tikandi pindala määravad toote hinna – mida suurem pindala ja pistete arv, seda kallim lõpphind. Hea kvaliteedi saavutamiseks tuleb kasutada aluskangast, mis aitab säilitada kindlat kuju. Tikandid võivad, sõltuvalt valitud niidist, olla ka metalliseeritud või läikivate kujutistega.

Sobilikud materjalid: fliis, siid, lina, trikotaaž, kašmiir, samet, nahk, kunstnahk. Sobib toodetele nagu joped, mütsid, fliisid, sallid, kindad, polod, T-särgid jne.

Trükitehnilised nõuded: märkige tellides ära soovitava tikandi laius. Maksimaalne tikitavate värvide hulk on 15. Kuna tikand sõltub niidi paksusest, on minimaalne tikandi kõrgus 5 mm ja joone paksus 1 mm. Tehnoloogia eeldab ligipääsu toote pahemale poolele. Läbi sisevoodri tikkimisel võib vooder toote kortsu kiskuda. Tikandi mõõdud on piiratud, maksimumsuurus võib olla kuni 40 x 40 cm.